EFT, Reiki, Kineziologie - Energetické psychologické poradenství

Renata Králová

HE SHOU WU – Power Balancer

Je ideálním doplňkem stravy pro vysoce vytížené jedince a starší osoby. Posiluje psychické a fyzické zdraví organismu. Podporuje regeneraci celého těla a dodává energii. Má antioxidační vlastnosti.

 

Máte psychické či fyzické problémy?                                                           

Fobie, nespavost, bolesti, alergie?

Chcete přestat kouřit?

Trápí vás nadváha? Chcete zhubnout?

Máte za sebou trauma, se kterým je pro vás těžké žít?

Stále bez partnera? Problémy ve vztahu?

Finanční problémy?

 

EFT je zkratka pro anglický název Emotional freedom techniques - techniky emoční svobody. Tvůrcem metody EFT je pan Gary Craig.

Tato metoda je univerzální a je to nádherný, a účinný nástroj, který se dá použít na cokoli od fyzických problémů a nemocí počínaje, psychikou konče.

Metoda EFT, dle mých vlastních zkušeností, jednou z nejméně náročných metod pro klienta (nijak nezatěžuje, po sezení nejste unaveni a ve většině případů je to spíše naopak).

Z mého pohledu je každý člověk krásný, originální a jedinečný nástroj. Ráda nás lidi přirovnávám ke "STRADIVÁRKÁM" a jako Stradivárky mají struny, které je třeba vyladit, aby nakonec vydaly ze sebe ten nejkrásnější zvuk, až po těle přechází ledový chlad z té nádhery, tak člověk má, v těle energetické dráhy tzv. meridiány, které je potřeba taky vyladit, poklepem na určené body, aby mohl zahrát tu nejkrásnější píseň spokojeného, bohatého a zdravého života.

EFT bylo původně určeno na práci s negativními emocemi. Brzy se přišlo na to, že jejich odstraněním dochází ke spoustě vedlejších účinků. Na rozdíl od léků ovšem ne negativních. Naopak!

Postupně se tedy EFT začalo používat rovnou na fyzické problémy a úspěch byl stejně častý jako u emočních problémů. Dnes se tato metoda používá v celém světě a limity jejího použití jsou dané pouze limity toho, kdo ji používá. Je to metoda řadící se mezi ve světě velmi uznávané techniky spadající do oboru nazývaného energetická psychologie.

EFT je v podstatě forma akupresury, založená na převratném objevu Dr. Callahana, že: „Vy jste v pořádku. Příčinou vašich problémů je porucha ve vašem energetickém systému.“

Ukázkový případ práce s EFT je popsán v záložce "Novinky => Strach z předjíždění na dálnici".

Na teraii s malými dětmi (do věku 8 let) plánuji půl hodiny, starší děti už zvládnou celou hodinu. Osvědčilo se mi takto pracovat s malými dětmi a to proto, že malé děti reagují velmi spontáně a velmi rychle a taky jejich soustředění není takové jako u dospělého člověka. Této terapii by ale měla předcházet terapie s jedním či oběma rodiči, kdy přes rodiče odťukáváme a řešíme problém dítěte.

Metodou EFT se dá pracovat s klientem i po SKYPE, poklepy na určených místech na těle se klientovi vysvětlí a veden terapeutem, si klient sám odťukává problém. Je to taková malá samoobsluha, která se dá využít v případě velké vzdálenosti mezi terapeutem a klientem. V takovém případě je nezbytně nutná dohoda předem. Tímto způsobem pracuji, pokud je klient někde z druhé strany republiky nebo mimo Českou republiku. Terapie po SKYPE je dražší, ale klientovi se každopádně vyplatí! Tímto způsobem jen osoby starší 18 let.

Touto metodou se dá pracovat taky při párové terapii, vylepšení vztahu mezi partnery. Při objednání prosím nahlásit, že jste si vybrali tento způsob společné práce na sobě a že na terapii příjdou oba partneři.