EFT, Reiki, Kineziologie - Energetické psychologické poradenství

Renata Králová

HE SHOU WU – Power Balancer

Je ideálním doplňkem stravy pro vysoce vytížené jedince a starší osoby. Posiluje psychické a fyzické zdraví organismu. Podporuje regeneraci celého těla a dodává energii. Má antioxidační vlastnosti.

 

Cítíte se dlouhodobě vyčerpaní?

Jste unavení, bez energie?

Máte za sebou delší psychicky vyčerpávající období?

Máte po chemoterapii, případně radioterapii a potřebujete obnovit přirozenou energii těla?

 

Termín „Reiki“ pochází z japonštiny a znamená spojení vesmírné energie (rei) a vlastní životní energie (ki).

Reiki (Dr. Mikao Usui - zakladatel) je nejjednodušší přírodní uzdravující metoda. Když jednou otevře Mistr Reiki člověka průtoku této energie, Reiki proudí přirozeně skrze ruce a člověk si tuto schopnost udrží (zůstane mu) po celý svůj život.

Léčitel zprostředkovává vesmírnou energii. To znamená, že léčivou sílu nevytváří sám, ale představuje pouze jakýsi kanál pro energii z vesmíru a tu předává dál. U příjemce potom Reiki sama proudí tam, kde je jí třeba (např. do bolavého kloubu, na únavu apod.) Důležité je, že energii nikomu neodebírám, ani ji nečerpám z vlastních zásob.

Řada nemocí je zapříčiněna tím, že energie v těle je v nerovnováze. Díky Reiki se hladina energie v těle zvyšuje a harmonizuje. Tím se zvyšuje potenciál těla k uzdravení. Naplnění těla energií Reiki se provádí vleže na masérském lehátku tak, že se pokládají ruce přes oblečení na tělo a z mých rukou proudí do vašeho těla léčivá energie, která odstraňuje příčiny potíží, posiluje orgány a uvádí tělo do harmonie. Naplnění těla energií Reiki je vhodné pro lidi, kteří se cítí nemocní, unavení, vyčerpaní nebo v duševní nepohodě. Metoda je vhodná i k relaxaci.

Když je energie v těle v rovnováze, zlepšuje se naše schopnost obrany proti nemocem, organismus se lehčeji zbavuje škodlivých toxických látek. Pomocí energie Reiki, se odstraňují fyzické a psychické bloky, obnovuje se tok životní energie a nastartují se tak samoléčebné procesy. Tělo pacienta si bere jen tolik energie, kolik potřebuje. Samotnou čistou energií Reiki nelze ublížit, nelze předávkovat a je láskyplná.

Čakrovou Reiki (1 hodina) doporučuji pro manažery a osoby ve vedoucích pozicích 1x až 2x za měsíc a to dle zatížení, jako prevenci pro udržení jejich dobrého zdraví.

Pro osoby pod dlouhodobým psychickým a fyzickým tlakem doporučuji terapii čakrovou Reiki 1x týdně, po dobu pěti po sobě jdoucích týdnů. Pokrok je postupný a výsledky jsou viditelné až po třetím či čtvrtém ležení. Klient začíná znovu pro mě zářit a pro klienta bývá tato změna někdy velmi málo vnímatelná, protože je „jen“ zdravější, ve větším klidu, pohodě a začíná se víc usmívat.

U osob dlouhodobě nemocných je nejvhodnější prvních 5 ležení terapie 1,5 hod. a dalších 5 ležení již čakrová Reiki 1 hodina.

 

ilustrační foto: Dagmar Talacková