EFT, Reiki, Kineziologie - Energetické psychologické poradenství

Renata Králová

Dnes večer končí advent a následuje Štědrý večer a s ním štědrovečermí večeře, rodina kolem krásně nazdobeného, prostřeného stolu, smažený kapr a bramborový salát s majonézou (někde vepřový či kuřecí řízek, u vegetariánu třeba jen bramborový salát bez majonézy), šupina pod talířem, cukroví, Ježíšek, dárečky, půlnoční mše, pak svátky vánoční klid, pohoda a právě v té pohodě a klidu začne většina z nás hodnotit rok právě proběhlý a začínáme se těšit na to, co nám přinese rok nový?

Těšíte se?

Já ano.

A proč?

Protože jsem spokojená ve svém životě. Dělám, co mě baví a naplňuje, a pokud náhodou ne, tak to beru jako nutnou úlitbu bohům. Přestože některé okamžiky letošního roku byly pěkně „výživný“, tak přesto a nebo právě proto, rok 2015 stál za to! Děkuji.

Teprve předloni jsem správně zavnímala a pochopila přísloví: „ Co tě nezabije, to tě posílí.“ do té doby to byla jen slova bez jasného významu. Toto přísloví je až neskutečně pravdivé. Když některé situace takzvaně ustojíte a najdete řešení kritické situace, tak jste vítěz a když jste vítěz, tak si to pamatujete!

Jste silnější a ta síla z vás vyzařuje i ve dnech, kdy vy sami ji necítíte.

Takže, těšíte se? Tak jako já?

Pokud ne, tak s tím něco udělejte!

Přemýšlejte, co můžete zlepšit či změnit, aby váš život byl v příštím roce lepší a taky to udělejte. Každá maličkost se počítá.

Chcete něco získat nebo něčeho dosáhnout?

Fajn. Tak se rozhodněte a jděte do toho!

Zní to lacině? Možná. Ale ono to tak opravdu je a funguje to.

Důležité je, stanovit si cíl (záměr*). Pojmenovat to čeho chcete dosáhnout. Protože pokud nebudete vědět kam jdete, čeho chcete dosáhnout, tak se může stát, že budete jen tak bezcílně přešlapovat na místě.

Co by se stalo s vlakem, kdyby jeho strojvedoucí nevěděl, kde je cíl jeho cesty?

Asi by zůstal stát na některém nádraží, do té doby než by ho odsunuli na vedlejší kolej, aby nebránil průjezdu ostatním vlakům.

Co se stane s vámi, když nebudete znát cíl, kterého chcete dosáhnout? Co se stane když nebudete vědět, kam směřujete?

Tak na to, na to si už odpovězte sami. :-)

Že tohle nemůže přece fungovat! Že už jste to zkoušeli a že vám to nefungovalo! Že se vám to nedaří, že se furt něco děje, co vás vytrhuje z vaší koncentrace? To je přece v pořádku. To je život. Vůbec nic se neděje, nezáleží až tak na vaší koncentraci. Dřív nebo později svého cíle dosáhnete, pokud na něm budete poctivě pracovat, jenom nesmíte zlomit hůl sami nad sebou. Vždyť i to vyrušení z koncentrace může být důležité (je to jen zastávka ve stanici, třeba potřebujete přestoupit na jiný vlak), třeba pro přehodnocení vašeho cíle nebo pro ještě větší přesvědčení, že doopravdy zrovna tohle chcete. Všem se stále něco děje, málokdo z nás si udrží nadhled nad každou situací. Někdo potřebuje měně času někdo více času pro dosažení žádaného. Někomu stačí jen jeden kurz na maséra někdo musí absolvovat dva, aby dosáhl svého cíle (moje vlastní zkušenost), někdo se učí celou noc intenzivně před zkouškou a zkoušku udělá, někdo na tom stráví celé léto. Obě dvě možnosti jsou správné, jsme lidi a každý z nás je jiný a to je dobře.

„Nejlepší“ je dodatečně zjistit, jaký byl váš cíl doopravdy, já chtěla na kurzu potkat dobrou partu lidí a to se mi fakt povedlo a to na obou ;-). Ani mě nenapadlo mít cíl, že udělám zkoušku a budu masér, toto jsem si uvědomila až zpětně, prostě jsem to brala jako samozřejmost. Nutné stanovení správného cíle se to ukázalo až po zkoušce a po druhé opravné ještě víc! Musela jsem zjistit, jak přemýšlím a co je vlastně můj cíl, co ho ve mně blokuje a zda ho doopravdy chci ?

Existuje tisíce výmluv a důvodu, které jsem mohla použít, abych se na to mohla vykašlat a mávnout nad tím rukou, a jednou za čas třeba namasírovat někoho z rodiny, když už mám ten kurz a tím to celé mohlo skončit. Vlastně mě celou dobu nenapadlo, že se na to vykašlu a zavřu za tím dveře jednou provždy a bude to moje osobní „špatná“ zkušenost, a z této špatné zkušenosti a třeba i prohry mohl být nádherný kostlivec ve skříni (kosti bych pojmenovat už v té době zvládla!) :-)) Nakonci této cesty bylo vítězství, protože jsem se na to nevykašlala, i když pochybnosti byly.

To je jen jeden cíl, ze seznamu pro letošní rok o který se s vámi dělím, ale bylo jich více a některé z nich jsou odškrtnuty jako hotové a některé jsou stále ještě ke splnění, a to je dobře. Stále je na čem pracovat a v čem se zlepšovat v tom novém roce 2016 a i letech dalších.

 

Přeji vám všem krásné a pohodové stanovování si svých cílů pro rok 2016, aby jste si ten rok prožili a užili, nestáli jen tak na nějaké zastávce a pokud budete muset z vlaku vystoupit, tak si k tomu vyberte pořádně velké nádraží s davy lidí, kde si ani nestačíte všimnout, že jste stále na stejném místě.

Krásný tvůrčí život vám všem, s láskou Renata

 

 

*myšlenka na akci, kterou daný člověk či skupina lidí chce realizovat - Wikipedie