EFT, Reiki, Kineziologie - Energetické psychologické poradenství

Renata Králová

Metoda Reiki - můj osobní příběh

Velmi dlouho jsem přemýšlela o tom, jak nejlépe metodu Reiki popsat široké laické veřejnosti a přitom se neopakovat viz. http://eftreiki.cz/index.php/metody/reiki a to i z toho důvodu, že se na ni někdy setkávám s kontroverzními reakcemi, nejvíce u praktikujících křesťanů a to někdy nejen u nich. Někdy mi to připadá jako kdybych dělala něco nepatřičného a dokonce i špatného (u psaní těchto řádků se tu trošku teď usmívám). Před časem mi dokonce jedna dáma přeposlala článek z jedněch novin, pro věřící, bohužel jsem ho nedočetla. Byl tak negativně napsaný, že jsem ho neměla ani chuť dočíst, možná to bylo na škodu věci, ale v současné době si myslím, že ne vždy se k nám dostávají vyžádané informace a tahle informace z mé strany byla doopravdy nevyžádaná. Ne vážně, nechci být slepá a hluchá, ale ani nechci zapomínat na svou osobní zkušenost s touto metodou a příjemný pocit v srdci a duši, který z ní mám. Taky proto jsem se v tomto článku rozhodla popsat svůj osobní příběh s touto metodou.

S Reiki jsem se poprvé potkala po sametové revoluci asi v roce 1991 ale v té době mi připadalo velmi finančně náročné si zaplatit všechny tři stupně a stát se mistrem Reiki i když mě hned oslovila a zaujala, protože mi připadala velmi přirozená, protože bolelo-li mě něco na těle přiložila jsem si na to místo zcela přirozeně ruce a hladila jsem to místo. Někdy pomohlo a přineslo úlevu, ale např. při zánětu slepého střeva ne. Takže, proč by přiložení rukou na druhou osobu nemělo té osobě přinést úlevu a třeba i postupně pravidelným přikládáním rukou uzdravit?

Nepamatuji se přesně, kdy jsem poprvé dostala svoje první ošetření přiložením rukou na moje tělo, ale vím, že to byla paní Zdenička Štanglicová a vím v jakém zdravotním stavu jsem k ní přišla. Unavená, vyčerpaná. V té době jsem se jen tak pohybovala silou vůle z bodu A do bodu B, případně C a zpět do bodu A. Konkrétněji: do práce a z práce domů, možná nákup.

Měla jsem v té době po kónizaci děložního čípku, protože nález na něm byl život ohrožující. Bohužel tomuto nálezu předcházelo, 15-tileté martyrium návštěv na gynekologii, protože se mi nikdy neupravil pravidelný menstruační cyklus a spoustu let jsem trpěla na dlouhodobé silné menstruační krvácení.

„Jak dlouhodobé?“

„Tak to se ani neptejte, protože dnes bych svému osobní rekordu a zápisu v menstruačním kalendáři nevěřila ani já!“

Protože jsem byla mladá a ze začátku plná energie, nikdy jsem si nechtěla připustit jakékoliv omezení, takže jsem běžně chodila plavat, tancovat či jinak normálně se bavit, i tyto moje aktivity v době kdy jsem stále byla stále víc a víc unavená napomohly jedné velmi zákeřné nemoci, aby se projevila v mém těle.

Moje tělo i psychika v době dlouhých menstruačních období v těch letech dostávali zabrat. Na tento problém se běžně pracovní neschopnost nevystavuje. Všichni lékaři sice chápali, že jsem asi unavená, když menstruuji běžně déle jak měsíc a pak začínám zase znova, ale nikoho to v podstatě nezajímalo a pak jsem byla přece velmi mladá na to abych podstoupila nějaký zásadní lékařský zákrok se kterým jsem ani já nikdy nesouhlasila i když tento krok jsem ani pozdějších letech neudělala, když už jsem se dostala k velmi kvalitní doktorce a úžasné ženské, jíž vděčím za záchranu svého života a kromě ní za to vděčím i své mamince, která mě k ní silou vůle dotáhla, protože pro jinou paní doktorku bylo vše v pořádku.

Rakovina děložního čípku je celosvětově druhý nejčastější typ rakoviny u žen. Ročně onemocní 480 000 žen, polovina z nich umírá. V České republice je ročně diagnostikováno více než 1000 nových případů cervikálního karcinomu, z nichž přibližně 400 končí smrtí.

Byla prokázala souvislost mezi infekcí lidským papilomavirem (HPV) a rakovinou děložního čípku. Zhruba u jedné čtvrtiny žen ve věku 18 - 25 let byla při vyšetření zjištěna HPV infekce. Ženy nad 35 let, u nichž je infekce HPV přítomna, mají vysoké riziko, že se u nich vyvine rakovina. Rakovina děložního čípku vzniká nádorovou přeměnou buněk, které se nacházejí na povrchu děložního čípku.

Zdrojem nákazy je člověk. Příčinou vzniku onemocnění jsou virové, sexuálně přenosné papalomaviry (HPV). Genitální HPV jsou obvykle přenášeny sexuální cestou.

U většiny žen proběhne infekce zcela bez příznaků a po určitém čase (roce či dvou) sama zcela odezní. Pokud infekce přetrvává, vytvářejí se na děložním čípku abnormální změny (léze), které se buď samy zhojí, nebo zhoršují. Z těžkých lézí se může vyvinout nádorové onemocnění.

Tak tělo bylo chirurgicky ošetřeno a co dál? (V této době jsem ještě netušila, že mě dalších 5 let čeká, než se vyřeší ten základní problém – přestanu nekontrolovaně menstruačně krvácet).

Když něco moc dlouho trvá, tak se stane, že tělo a hlava potřebuje pomoci i jinak, a proto tady a teď bych tu chtěla popsat účinky Reiki na moje zdraví a můj život v té době, kdy jsem se s ním znovu setkala.

Takže stres, z toho, co se s mým tělem neustále děje, vyčerpání a únava. Osobní život? Jenom další zátěž.

V takovém stavu jsem přišla na svoje první ošetření metodou přikládání rukou na tělo a protože jsem byla velmi vyčerpaná a unavená, v tomto stavu jsme se dohodly na přikládání rukou postupně na celé tělo. Moje tělo potřebovalo posílit celé. Reiki mi nezastavilo krvácení, ale Reiki mě táhlo pomalu a postupně zpět do života.

Z přikládání rukou na celé tělo, jsem postupně po měsíci práce přešly na čakrovou léčbu a z návštěv 3x v týdnu se staly postupně návštěvy 1x za týden, 1x za dva týdny a pak už jen jednorázové návštěvy.

Samozřejmě, že mě tato metoda nadchla a začala jsem se o ni znovu zajímat, svůj první stupeň zasvěcení jsem dostala jako dar. Byl to v podstatě návrat domů. Tak jsem se tenkrát cítila, jako kdybych dostala něco, co ke mě vždy patřilo.

Zasvěcení do druhého stupně proběhlo po 21 dnech a tentokrát jsem žákem nebyla už sama, ale s bytostí, která je dodnes mojí spolehlivou a úžasnou kamarádkou.

Bohužel tady jako kdyby se čas zastavil a já se vrhla zase do víru běžného života a metodu Reiki praktikovala velmi sporadicky např. na dálkové ošetření energií, po požádání přátel nebo přímo jen pro sebe.

V loňském roce jsem si udělala ½ z třetího stupně (v současné době je rozdělen třetí stupeň na dvě zasvěcení), kdy jsem ještě nedostala ještě mistrovské zasvěcení, nemůžu tedy zasvěcovat dál další lidi, ale můžu pracovat se 4 symboly, které pomáhají mě i ostatním lidem, kteří potřebují pomoc, tak jako kdysi já.

„Chcete vědět, jaké to je, když probíhá terapie?“

„Já i klient z předání univerzální energie, můžeme mít úplně jiné pocity a zážitky. Je to jen a jen naše vnímání právě proběhlé terapie. Odpočíváte a čerpáte životadárnou energii. Relaxujete.“

Klient by měl odcházet dobře naladěn, zrelaxován. U těžce nemocných a onkologických pacientů se vnímání energie posouvá třeba až po třetím ležení, ale i tady jsou jemné změny v psychice klientů.

Klient po celou dobu leží na (masážním) lůžku a v průběhu terapie se 2x otočí (začíná na zádech, pak se otáčí na břicho a nakonec skončí asi na cca posledních 5 minut zase na zádech).

Při terapii hraje meditativní hudba, ruce přikládám na oblečené tělo klienta (pokud by klientovi nebyl příjemný dotyk můžu ruce nechat ve vzduchu pár centimetrů nad jeho tělem).

Na začátku terapie, poprosím o energii Reiki, vyčistím jedním symbolem prostor, klienta i sebe a druhým symbolem předávám univerzální energii.

Většinou pracuji v lehkém oblečení, protože při předávání energie, dochází k prohřátí mého těla, přísun energie může být tak silný, že se někdy i pěkně opotím, ale i to je pro mě informace, že vše funguje, tak jak má. Je to velmi příjemná záležitost, kdy průchodem energie, dostávám já i klient, takže se po terapii cítíme oba velmi dobře.

Ze zkušeností:

- moje ruce se přilepí na klienta jako „přísavky“ – klient v tomto místě velmi potřebuje posílit energii,

- moje ruce pálí (mě) – v tomto místě přiložení může mít klient nějaké oslabení, např. zánět,

- moje ruce pálí (klienta) – zase nějaké energetické oslabení, většinou to vnímám tak, že je to informace těla pro klienta: „Bacha tady potřebuji pomoc, jsem oslabené, vnímej mě víc, věnuj mi víc času a energie!“,

- moje ruce chladí nebo vnímám odtlačující energii – tady klientovo, tělo nechce energii přijmout. Požádám klienta, aby se uvolnil a rozhodl se energii přijmout, pokud by se pocit mých studených rukou nezměnil nebo nezměnila energie nepřijetí, posunu ruce dál a pokud stav trvá i tady, ukončím terapii metodou Reiki. Respektuji volbu klienta i když v tomto případě volbu podvědomou, protože vědomě přišel na terapii Reiki.

Sama jsem zažila přijímání energie terapií Reiki a vím, že mi to zlepšilo kvalitu mého života, a proto ji sama ráda předávám dál.

Ne vždy se asi setkám ve svém životě s přijetím této metody, ale není člověk ten, co by se zavděčil lidem všem a není metody, která by neměla své příznivce a taky odpůrce.

Já vím, že mi tato metoda velmi pomohla a pomáhá dál, protože čakrovou léčbu praktikuji na sobě poslední roky alespoň 1x za dva týdny. V podstatě by se dalo napsat, že si srovnám běžným životem rozhozené energie a zase běžím dál.

Asi před rokem proběhla tiskem zpráva, že Christina Aguilera, taky pomocí této metody zhubla. http://www.super.cz/229021-vime-diky-cemu-letos-christina-aguilera-tak-senzacne-zhubla.html

 

Osobně si myslím, že metody v této době, ještě stále „ALTERNATIVNÍ“, by měly doplňovat velmi úzce klasickou medicínu a naopak, protože člověk není jen tělo a není jen duše (energie), je to celá bytost a tak by se k němu mělo přistupovat a léčit. Bohužel tento můj názor sice není ojedinělý, ale na druhou stranu v současné společnosti je menšinový.

 

S láskou Renata