EFT, Reiki, Kineziologie - Energetické psychologické poradenství

Renata Králová

Každá životní změna a každé stanovení nového cíle je vykročením z naší komfortní zóny.

Někdy vykročení z vybudované komfortní zóny, může znamenat i zbourání staré již nedostačující „komfortní“ zóny, což může i bolet, jak fyzicky, tak psychicky. Většinou toto naše rozhodnutí přináší sebou fyzickou nebo i psychickou nepohodu, ztrátu bezpečí, ztrátu jistot a někdy i obavu zda dokážeme novou životní situaci zvládnout.

Může se dokonce stát i to, že nás to znejistí, protože nedokážeme hned něco na poprvé, musíme na tom začít pracovat, věnovat tomu čas, energii a úsilí. Toto naše znejistění, že něco nedokážeme nebo nezvládneme přinese nedostatek bezpečí a možná i krátkodobou ztrátu sebevědomí. Uvolní se kamínek a za kamínkem se strhne se lavina, při které se divíme: „Co se to děje s naším životem? A proč se nám to děje?“

Někdy zase naopak nám vykročení z naší komfortní zóny přinese novou energii a k tomu příval nových zážitků, protože jsme vykročili z každodenního stereotypu.

Můžete zažít i obojí naráz nebo jen jednu z těchto možností, to je podle toho jaký život žijeme a jak jsme si jisti sami sebou.

Každá životní změna a každé stanovení nového cíle je vykročením z komfortní zóny a každé vykročení z komfortní zóny, je budování nové ještě lepší komfortní zóny.

Záleží na tom, jak velký je náš cíl!

Malý krok pro lidstvo, velký krok pro jednotlivce.

Každá změna je nová zkušenost a nové učení. Každou zkušeností jsme silnější, víc toho víme a víc toho známe. Jsme si sami sebou jistější a sebevědomější.

Záleží na tom, jak se k této zkušenosti postavíme, zda máme radost z toho, že jsme něco dokázali a třeba i jen zkusili (jsme silnější) nebo jsme smutní, že jsme to nezvládli (cítíme se jako oběti).

V této chvíli zapomínáme často na to, že vítězové jsme vždy, ať už jsme to dokázali nebo ne, vždy získáváme, a i prohra může znamenat příští vítězství! Protože vždy získáváme a to zkušenost, a taky nové kontakty, nové zážitky a třeba i prověření starých přátelství.

Na naší cestě života, muže být jenom jeden vítěz a to jsme my sami.


Přeji vám krásné budování
s láskou Renata