EFT, Reiki, Kineziologie - Energetické psychologické poradenství

Renata Králová

Za rok hubnutí necelých 14 kg dole. Bez vitamínových a výživových doplňků. Co jím? Jak to dělám?

Na úvod tohoto článku, hned teď, musím napsat, fotky stále nejsou! 15.5. 2014 bylo úplně jiné počasí, než bych si pro focení venku představovala. Netoužím po fotkách z ateliéru a ani někde v interiéru, i když pár návrhů již bylo. Moc bych si přála fotky někde v přírodě a se spoustou slunce, doufejme, že příroda a ten nejvyšší už konečně spojí svoji energii v to, aby fotky byly a já s nimi byla spokojená.
Dne 12.3. 2014 v den svých narozenin jsem zjistila, při kontrolní vážení, že bez 5 dkg mám za rok snažení 14 kg dole, průměr na měsíc 1,16 kg.
Tak jsem si splnila svůj sen a po oslavách velkého vítězství mě po nějakém týdnu najednou zaskočil pocit: „Tak jsem v cíli a co dál?“ Najednou jsem zjistila, že ten náročný cíl, který jsem si před rokem dala je strašně pomíjiví. Vlastně se nic nestalo, 13,95 kg je můj velký úspěch, ale při mé celkové nadváze, došlo jenom k odlehčení mých vlastních kloubů a to je tak asi vše, ano některé oblečení mi nesedí, tak jak mi sedělo a některé zase ano. A co dál?
Zažili jste to?
Jak jste se cítili?
Já jsem to vnímala, jako kdybych stála v mezipatře a rozhodovala se, zda půjdu nahoru do patra anebo se vrátím do přízemí. Zvláštní pocit.
Nastalo jakési vakuum. Endorfiny šli pomalu a jistě dolů a nastal návrat do reality všedních dnů.
Tak teď možná působím ne zcela pozitivně, ale náš mozek je záhadný a funguje ještě záhadněji a docela potřebuje spoustu hormonů štěstí a radosti, aby se choval zdravě.
Ten měsíc po, byl doopravdy zvláštní a udělala jsem v jeho průběhu pár chyb.
Díky svým sklonům slavit svoje narozky nejraději celý měsíc a ještě o trochu déle, jsem pořádala malé oslavy a snažila se na ně připravit pohoštění, a taky vymyslet něco co tu ještě nebylo, aby to nebyla stále moje tolik oblíbená česneková, tak jako obvykle. Napadl mě nápad na nivovou pomazánku, který se skládá jen ze dvou položek, sýra Nivy a rostlinného másla jedné známé značky. Fakt dokonalá kombinace, sýr nastrouháte a rozmícháte s rostlinným máslem, dobře se roztírá a bez přidání dalších ingrediencí nemusíte nijak dochucovat. Miluji rychlé a jednoduché recepty. Tuhle pomazánku jsem ještě pro své přátele nedělala, takže jsem ji měla v tom měsíci víckrát. No ale já normálně už nejím rostlinné másla, pro jejich dlouho dobu trvanlivosti, vlastně se takovým výrobkům zcela vyhýbám.
Nekupuji třeba například trvanlivé mléko, vždy jen čerstvé, bohužel né vždy přímo od krávy, někdy z mlékomatu jindy zase z obchodu. Je to potravina, která je rychle kazitelná, to znamená, že má méně vedlejších přidaných látek. Dnes už nepoužívám ani práškové smetany, ani např. sojové. Prostě potřebuji mléko do vaření a do kafe, takže koupím čerstvé mléko.
Potřebuji máslo, koupím klasické máslo.
Mám chuť na jogurt raději koupím smetanový, než bych koupila se zahušťovadly či škroby.
Potřebuji pečivo, většinou koupím obyčejné rohlíky! Tady mi taky došla jedna zásadní věc, protože rohlíky fakt nejsou pro naše střeva, nic moc, tak pokud je jíte tak jako já musíte je na druhé straně vyvážit nějakou vlákninou, abyste se dobře vyprazňovali a k tomu slouží moje oblíbená zeleninová polévka nebo čerstvá zelenina.
Možná proto ve své době měla takový hubnoucí efekt takzvaná „Tukožroutská polévka“. Nedělám tukožroutku, ale vařím ze zeleniny, kterou mám po ruce a přidávám i brambory. Brambory tam jsou hlavně na zasycení, abych nesnědla talíř či dva polévky a za půl hodiny omdlévala hladem. Bohužel v tomto měsíci jsem jaksi na polévku úplně zapomněla a neuvařila si ji ani jednou.
Běžně asi jím méně masa než běžná populace, protože pokud nemám plátky šunky k snídani či k večeři, k obědu můžu mít svoji polévku, těstoviny, ale maso tam být fakt nemusí, takže tím snížím i přísun kalorií a sladká jídla běžně nejím, ano mám je v jídelníčku, ale tak jednou v týdnu nebo jednou za 14 dní.
Čokoládu, jak si tělo řekne a to většinou kvalitní s vyšším obsahem kakaa, bohužel tady musím být opatrná, kakao obsahuje puriny, které zhoršují moji diagnózu stanovenou u kloubů kolen.

Úspěch to byl, ale jen můj! Nikdo mi ho nevezme. Dokázala jsem to jen já sama, byl to můj boj, moje cesta, moje volba. A JÁ SAMA SE V TOMTO OKAMŽIKU MUSELA ROZHODNOUT CO DÁL?

Rozhodla jsem se, že nechci skončit v půli cesty a tak jsem se po měsíci přemýšlení rozhodla, že budu v tom započatém díle pokračovat.
Vážím se teď pravidelně jednou za měsíc a to většinou kolem třináctého v měsíci, 13.4. 2014 jsem měla o kilo víc, to byly ty oslavy a taky NEJASNÝ OSOBNÍ ZÁMĚR a tak jsem zpytovala svoje svědomí a ptala se sama sebe, co jsem dělala jinak, než uplynulých 12 měsíců a zjistila jsem, chyby o které jsem se s vámi podělila v článku výše.
13.5. 2014, o měsíc později mám o 3 kg míň. Vrátila jsem se ke svým stravovacím návykům a pracuji na svých emocích metodou EFT, plus jsem přidala fyzický pohyb.
Znovu jsem se vrátila ke svojí excelovské tabulce a naplánovala další dva roky, nejlepší byl pro plán a jeho splnění již vyzkoušený průměrný váhový úbytek 0,845 kg/měsíčně. Plánuji tedy průměrný úbytek cca 0,83 kg měsíčně, což je 20 kg za dva roky. Tento váhový úbytek se mi zdá velmi přirozený a nijak nezatěžuje tělo a to ani moje.
Taky jsem dáma středního věku a velký váhový úbytek by pro moji kůži mohl znamenat to, že mi někde zcela neplánovaně začne viset. ;-) Bohužel to by pak nebyla žádná sranda a já svoje tělo miluji a nemíním ho stresovat skalpelem.

Ještě na závěr si tu dovolím udělat jedno čestné prohlášení:
V průběhu uplynulých 14 měsíců jsem nebrala žádné výživové či vitamínové doplňky, diuretika či hormonální léky.

S láskou Renata

Přidala (11.6.2014) jsem sem dvě momentky, ta první je necelý měsíc stará focená na Kozí Horce na Brněnské přehradě a ta druhá je z přípravy úvodní fotky pro tyto web stránky, víc jak rok stará.

foto: Miroslav Volejníčekfoto: Miroslav Volejníček