EFT, Reiki, Kineziologie - Energetické psychologické poradenství

Renata Králová

Tak se na to podívejme: „Co já to zase dělám?!?“

„Hubnu.“

„A to jako vážně? Teď před vánoci, kdy většina národa si v této chvíli v podvědomí své mysli, zcela benevolentně dovolila sníst a vypít cokoliv, vždyť jsou svátky klidu, míru a dobrovolného přežírání.“

„A kdy? V lednu? Takových novoročních předsevzetí už tu bylo!“ bohužel ve většině případů je člověk tak tím vším jídlem a pitím umlácen a bez energie, že jakákoliv představa rázné změny jídelníčku je nepřijatelná, protože tohle všechno se ještě musí dojíst, přece se to nemůže vyhodit a pak po všech těch pochoutkách si představte jen tak restované kuřecí prso na sucho a k tomu teplá zelenina na olivovém oleji.

„No to je příšerná představa!“ ;-) a protože se všeobecně už ví, že pokud chceme fakt vylepšit figuru, tak to bez nějakého cvičení nepůjde, tak si představte, že po těch všech návštěvách a polehávání u pohádek půjdete hned druhého po Novém roce do posilovny a budete se tam potit...

„Chá, chá... pokud to není běžnou součástí vašeho týdne už teď, tak na to v klidu zapomeňte a vůbec se tím netrapte.“

„A pokud to dáte, tak vám upřímně a ze srdce gratuluji!“

„No a proč tady a teď?“

To jsem takhle ráno 13.prosince 2014 vstala a šla se převážit a k smrti se vyděsila, dvě a půl kila nahoře od posledního vážení. Přiznávám dalo se to očekávat.

„Co tomu, ale předcházelo?“

Jsem v podstatě hnusnej abstinent, ale v posledních týdnech jsem si nějakou skleničku dobrého vínka dala.

1.prosince 2014 jsem upadla na náledí (kalamita v Brně, nikdo nebyl připraven a všichni byli zaskočeni), asi 50 m od domu, tak nešťastně či šťastně, že se mi noha podtočila pod tělo a já dosedla plnou vahou nekontrolovatelného pádu na své vlastní koleno. Bolest šílená. Po prvním šoku, jsem zjistila, že díky Bohu se na nohu postavím, ale chodit se moc nedalo, takže 14 omezení pohybu a odlehčování bolavého kolene, navíc francouzské hole. Takže 14 dní s minimální fyzickou aktivitou!

Co se týká jídla, starala jsem se o sebe hezky, určitě jsem jedla častěji a taky jsem si „ujížděla“ na banánech, ty já mohu, jen když mám dostatek fyzického pohybu a pokud ne tak tak jeden obden, ale já si dala 2 až 3 denně. Obsahují spoustu cukrů, no prostě foukala jsem si takto na bolístku.

No a málem bych zapomněla na všude přítomný STRES! ;-)

Jsem OSVČ, nemocenské si neplatím, 14 dní do opravné zkoušky z anatomie, mobil se rozhodl, že mi už nikdy žádnou síť nevyhledá a v těch teplotách pod nulu, odešla baterie a motorek do ostřikovače v autě, a já schopná si zajistit nanejvýš základní osobní potřeby. No v podstatě sranda!

Kromě opravné zkoušky z anatomie jsem nakonec zvládla všechno! Bohužel. I tu budu muset projít minulé zkušenosti a svoje pravdy uložené v mém mozku a odstranit zastaralý software.

Takže 13. prosince 2014 váha ukázala 104 a půl kila a já se tak vztekla, že kdybych ta levá noha nebyla bolavá, tak tou pravou rozkopnu tu váhu, co si mě právě vůbec nevážila.

Podívat se můžete zde: http://eftreiki.cz/index.php/novinky/37-zhubla-jsem-prubeh-tabulka-primy-prenos-4-cast

Po roce a tři čtvrtě, uvážlivých přístupů ke svému tělu se rozhoduji, že dám na 21 dnů - Bílkovinnou dietu, obava z jo-jo efektu je odťukaná, přestože mě právě tělo přesvědčilo, že tato možnost existuje, prostě si věřím. Dám to. Dokonce roku se chci dostat pod magickou hranici 100 kg „živé váhy“ ;-)! Rozhoduji se, že budu těch 21 dnů vážit každý den, abych vnímala všechny svoje chyby a prohřešky. Jako psychickou podporu mám metodu EFT a svého „přítele na telefonu“ úžasného bratrance, který je mi teď oporou a podporou, protože tuto dietu praktikuje sám na sobě a se který mě k této myšlence přivedl, potom co viděla dlouhodobé změny na jeho těle.V podstatě, když jsme se po delší době zase potkali, vzájemně jsme si mohli složili poklonu.

Na internetu existuje spoustu variant této diety, já mám z ní v této chvíli vybraný základ a ten je: kuřecí a krůtí maso, bílky (žloutek byl povolen jeden na jednu omeletu), zelenina, luštěniny, citróny, bylinky (koření) a olivový olej. Jako přílohy využívám možnost uvařit kaši z luštěnin.

Tak dnes máme 21. prosince a já jsem v osmém dni. První týden je za mnou, vše se dalo v klidu zvládnout. To že mám hlad, že nemám hlad, nepotřebuji sůl, potřebuji přece jenom trochu soli, jde to bez oleje, no na té zelenině by trochu oleje mohlo být, zvládnu si připravit jídlo na celý den dopředu, no to nevím atd. Dalším otazníkem zůstává co se žloutky a s kůží s kuřat, když jsem zvyklá z domu, že se nic nevyhazuje a mamince se nevrací nedojedený talíř, protože moje maminka to fakt velmi špatně nese. Žloutků mám již plnou misku v ledničce a netuším, jak skončí, protože to jsou přece žloutky z domácích vajec, volně chovaných slepic a kůžičky ty zatím povětšinou jím (vařené, aby aspoň tuk odplaval, to si to ale pěkně omlouvám). Smějete se? Já taky, ale k smíchu to není. Já to žiji.

Bohužel fungují ve mně ještě stále staré návyky a pravdy zanechané kvalitní výchovou mé milované maminky. Tady bude muset zase pomoci metoda EFT .

Včerejší den byl zátěžovou zkouškou, toho co mě teprve čeká – vánoce, Silvestr. Včera byly dvě oslavy narozenin, začínala jsem obědem na oslavě padesátinách manžela mé sestřenice (jsme fakt velká rodina, když jsem odjížděla, tak tam bylo asi 30 hostů a to některé části rodiny, vyslali jen své zástupce) a končila večer na dámské jízdě uspořádané na počest oslavy mé báječné kamarádky.

Z pohledu mé diety - totální průšvih!

Ráno kuře, ale k obědu byl „jen“ vepřový řízek a bramborový salát! Všude spoustu ovoce (a banány...), brambůrek a cukroví, které je neustále doplňováno.

Takže jsem řízky dostala dva a pitvala a pitvala! Bohužel strouhanka se nevzdávala jen tak sama od sebe, holt jsou holky kvalitní a šikovný kuchařky, a umí udělat dobrý řízek! No a seďte tam celé odpoledne jen s vodou a citrónem, když vaše tělo má momentálně zrychlený metabolismus a ještě neustále podporovaný tím citrónem. Před mým odjezdem se muselo vzdát ještě jeden a půl oloupaného řízku. Na holčičí jízdu jsem se už vybavila krabicí nakrájené zeleniny, ale nakonec jsem stejně neodolala kvalitní šunce. Takže dnes ráno půl kila směrem nahoru. Ale jinak jsem holka statečná!

23. prosince 2014 - 100 kg živé váhy. Vítězství! Bohužel mě zlobí žlučník, nechávám si baňkami harmonizovat dráhy žlučníku a jater. Na uši si pravé ucho si nechávám lepit magnetky (jedna z možností akupunktury). Nestíhám pitný režim.

24. prosince 2014 - ve 21.30 hod jsem nervově nevydržela a zhřešila jsem. Sice malý úzký kousek smaženého kapra, ale bez toho by to nebyly pro mě snad ani vánoce. Byl to těžký zápas a podlehla jsem , ale vím, že ráda a jsem tam vevnitř šťastná.

25.a 26. prosince 2014 - stále nedostatečný pitný režim na moji váhu a taky proto, že chci hubnout, zvládám tak 1,5 l denně. Problémy se žlučníkem a bolestí žaludku řeším zeměžlučovým čajem.

27.prosince 2014 - mám za sebou 14 dní a před sebou ještě 7, a od začátku bílkovinné diety o 5 kg méně.

28. prosince 2014 - včera návštěvě jsem neodolala uzenému sýru, určitě spoustu tuku (takže spíš dělená strava), slavnostně jsem vyhodila všechny léky na vysoký tlak.

1. ledna 2015 - teď je pozdní dopoledne, včerejšek bez alkoholu, vlastně po dobu v této chvíli nedokončených těchto 21 dnů, bez jakéhokoliv alkoholu (alkohol můžu, ale nepotřebuji) a neochutnala jsem kousek cukroví, cukroví ale mám schované a už se těším na 3. ledna ;-)!

3. ledna 2015 - dnes ráno vše končí, vyhodnocení najdete

Všem kteří by chtěli následovat mého příkladu a začít s touto mojí verzí bílkovinné diety sděluji, že tak činní na základě svého vlastního rozhodnutí a svoji vlastní vůle, tohle není návod, tohle je jen můj příběh a pokud chcete pracovat na sobě, udělejte to, ale až po poradě se svým ošetřujícím lékařem!

 • V současné době používám jako doplněk stravy magnesium B6, večer 2 tabletky, dlouhodobě ho mám nedostatek, mívám křeče v nohách a kdo zažil křeč ve vnitřní straně stehna, ví o čem mluvím.
 • Zatím žádné další vitamíny či minerály neberu, ale asi bych měla.
 • 29.9. 2014 jsem při kontrole krevního tlaku zjistila, že mám TK 120/66 (dolní je už trochu nižší než by měl být), díky tomu se vysvětlili moje občasné slabosti, stačí sledovat dostatek tekutin. Ke konci loňského roku jsem tak nějak postupně (intuitivně) vysazovala léky na vysoký krevní tlak, teď už víc jak půl roku jsem je nebrala. Změna životního stylu a moje pomalé hubnutí s metodou EFT přineslo své ovoce.
 • Před týdnem TK 130/70.
 • Namluvila jsem si a nahrála pro sebe svoji vlastní progresívní relaxaci a pouštím si ji každý večer před usnutím (práce s podvědomím).
 • Podle tradiční čínské medicíny, by se v tomto studeném období měla jíst jen tepelně upravená zelenina. Čerstvá zelenina ochlazuje ledviny. Tím, že průběžně hubnu, tak vnímám chlad citlivěji a proto, bych tělo neměla zatěžovat dalším ochlazováním.
 • Při bílkovinné dietě, pokud jíte čerstvou zeleninu a luštěniny, nevnímejte prosím obvod vašeho břicha během dne, prostě jste nafouknutí, ať děláte cokoliv a dejte pozor ať náhodou někde neucházíte! Nafasujte dopředu pro rodinu plynové masky.
 • Před lety jsem získala informaci, že pokud chcete správně stanovit pitný režim při dietě, tak svoji současnou váhu podělte deseti a vynásobte 0,4 l, výsledek je tolik kolik máte vypít vody během dne. Spíš to nedávám, než ano.
 • Nepiji jemně perlivé a už vůbec perlivé nápoje. Moje tělo si s bublinkami vůbec neví rady.
 • Asi půl roku již nevařím a neohřívám v mikrovlnné troubě.
 • Při této dietě piji kohoutkovou vodu, filtrovanou budu používat asi jen na přípravu teplých nápojů.
 • Při každé dietě, či očistném programu je potřeba čistit si zuby víckrát, než jenom 2x denně. Přes dutinu ústní se vylučuje spoustu škodlivin, takže ať se zpětně nevrací do těla a taky je zcela běžné, že člověk při očistných programech páchne a někdy páchne i dech.

 

S láskou Renata