EFT, Reiki, Kineziologie - Energetické psychologické poradenství

Renata Králová

Celý život jsem neustále bojovala s dobrem a zlem, a nebo spíše s jeho projevy, tak jako většina lidí na této planetě. S radostí a láskou jsem přijímala to dobré a neustále se zlobila na všechny projevy „zla“ v mém životě a taky na sebe, co jsem si to zase udělala, či způsobila a čím.

Ale přesto jsem někde v hlouby sebe věřila, že tomu ještě možná nerozumím, a že jednoho dne konečně pochopím a příjmu tento svět a vše v něm, tak jak je.

Já jsem vždy byla a jsem, hlavně pro to dobro a dost jsem toho dobrého běžně v životě dostávala, a dostávám, ale pak byly okamžiky, kdy to odpovídalo pravdám těch ostatních, kteří mi neustále říkali: „To nejde aby jsi byla pořád jen na té jedné straně, to by jsi byla v nerovnováze. Svět by byl v nerovnováze.“

Jejich hlavním argumentem byly věty typu: „Tento svět je přece duální.“ a nebo „Musíš poznat obě dvě strany mince.“

A já si zase mlela svou: „Jsem světlo a chci zářit!“ a dostalo se mi odpovědi: „To nejde!“

Tak jsem si našla nový argument: „ Na světě je toho špatného víc, tak já to jenom vyrovnávám, aby svět byl v rovnováze.“ Smáli se mi a ti co mě měli a mají rádi se na mě dívali, tak jako jestli přece jenom už trochu neblázním. (Tady jsem si fakt nebyla zcela jistá, ale věřila jsem tomu, že pokud můj mozek tomu uvěří, tak to bude moje pravda a můj pohled na můj život a svět kolem mě.) Z pohledu nevěřících čirá utopie. Pochybovala jsem i já!

A pak to jednoho dne přišlo, po letech duálního systému, letech dobra a zla, po letech radosti a strachu. Spojilo se několik pravd v jednu a já pochopila.

Podívala jsem se na následující věty trochu jinak a snažila se pochopit jejich význam, pro mě doposud skrytý:

„Všechno zlé je k něčemu dobré a čas ukáže, pro co tohle bylo zrovna dobré.“

„Dvě strany jedné mince.“

„Každá mince má rub a líc.“

Takže, když každá mince má svůj rub a líc a dvě strany jedné mince, jsou stále „jen“ jedna mince a všechno zlé je k něčemu dobré, tak je to vlastně úplně jedno co se děje.

Vždyť to jsem byla já, kdo se neustále svojí myšlenkou a svojí energií rozhodoval o tom, co je dobré a co špatné, tak proč si to vlastně dělám? Proč vše neustále posuzuji? Proč vše neustále hodnotím?

Vždyť vše je proces, proces tvoření, vše je život a to vše jsou jeho projevy.

Z tohoto pohledu vlastně nic není dobré ani zlé a vše je jedno a nebo taky „JEDNO“, neobjevila jsem nic nového, ale konečně jsem pochopila.

Našla jsem svůj takzvaný „Aha moment.“

Neexistuje žádné dobro a ani zlo, existuje jen „JEDNOTA“ a nebo to můžu taky pojmenovat jiným slovem, existuje jen „CELEK“.

 

 

A co na to vyhledavač Google?

http://www.nechybujte.cz/

Význam slova „Jednota“?

1. spojení v jeden celek; vlastnost na tom založená; celistvost

2. harmonické spojení; jednomyslnost, shoda

 

http://cojeto.superia.cz/matematika/dualita.php

Co je to Dualita

Pojem Dualita

Význam slova Dualita?

Co znamená Dualita?

Dvojitost, oba protichůdné póly možného stavu. Jde o určitou hodnotu a její naprostý opak. Existuje mnoho dvojic různých pojmů nebo hodnot vzájemně se od sebe lišících jenom nerovnostním znaménkem. Duálním pojmem je například minimum a maximum, nejmenší a největší. Opakem duality je jednota, rovnovážný stav.

 

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dualismus

Pojem dualismus (z latinského duo „dva“) obvykle označuje dvojitost, podvojnost. Dualismus lze vnímat jako speciální případ pluralismu. Dualismus se používá v několika významech:

Dualismus (náboženství) – víra, že svět je ovlivňován dvěma protikladnými principy (dobro-zlo, bůh-ďábel nebo jiné)

Dualismus (filosofie) – filozofický náhled předpokládající, že mysl a hmota jsou oddělitelné entity

atd...

 

S láskou Renata