EFT, Reiki, Kineziologie - Energetické psychologické poradenství

Renata Králová

Dnes ráno jsem ukončila svých 21 dní bílkovinné diety. HURÁÁÁÁÁÁ!

Za 21 dní úbytek na váze 5,5 kg. To hodnotím jako velmi dobrý výsledek!

Chtělo to trochu silné vůle, spoustu taktu a trochu osobní asertivity, prosadit si v některých okamžicích, že tohle jídlo fakt nemohu. Někde jsem i povolila a měla jsem mimo povolené potraviny navíc 4x jogurt, 2x tvaroh, 2x kvalitní šunku a 1x zauzený sýr, dýňová semínka, mandle a jednou hřiby. Taky nesmím zapomenout na štědrý den, kdy jsem o půl desáté večer nervově nevydržela a snědla jednu porci smaženého kapra. ;-)

Na držení jakékoliv diety to bylo těžké období, ale využila jsem svého vlastního nastartování a dala jsem to! Jinak ale podotýkám, že jsem se vůbec nešetřila, do všeho ostatního jsem šla na plný plyn, takže jsem se nevyhnula ani všude přítomnému stresu. Život holt někdy není úplné peříčko, i já tu mám své domácí úkoly a neustále se učím ve svém osobním růstu. Stres jsem zvládala díky metodě EFT, protože pohybem jsem nemohla odbourávat. Proč? Bohužel po pádu před 5 týdny musím levé koleno stále ještě odlehčovat, stále ho při záměru jít rychleji cítím a vnímám, takže jenom pár krátkých vycházek.

Výhody této diety:

nevážila jsem porce,

nepočítala kalorie,

jedla dokud jsem tu „Hydru“ v sobě nenasytila ;-), první dva dny jsem měla často se opakující fyzický hlad. Předpokládám, že voda s citronem zrychlila metabolismus,

rychlé vaření (nejčastěji jsem používala dobrou pánev na restování masa a zeleniny),

přílohy nahrazují luštěniny a kaše z nich (do té doby dokud nezaprotestoval můj žlučník jsem měla v lednici navařenou hrachovou kaši a jedla ji ke všemu),

dochucování luštěnin a kaše jsem dělala usušenou cibulkou,

maso jsem restovala nebo vařila (např. tuk z kuřete musí v podstatě vařením odplavat, takže žádné pečení),

netrpěla jsem chladem, tak jak trpím, když shodím pouhé kilo,

zjistila jsem, že maso nebo čerstvá zelenina není třeba vůbec solit. Solila jsem bílky, restovanou zeleninu, luštěniny a zeleninovou polévku,

omezila jsem kromě soli i povolený pepř a kmín, směs koření (nebylo povolené) jsem použila jenom dvakrát a to na rybu, kde mě to vůbec nenadchlo a pak na restovaný lilek, tam to bylo super,

na jeden žloutek 5 až 6 bílků, to byla vcelku lehká snídaně,

na doporučení kamarádek studujících čínskou tradiční medicínu, jsem přestala používat v tomto zimním období syrovou zeleninu a začala restovat absolutní většinu zeleniny.

Nevýhody této diety:

je finančně náročnější (krůtí prsa, losos, ryby obecně),

stalo se mi, že jsem měla pocit, že jím furt to samé a bohužel to nebyl jen pocit ;-),

ze začátku jsem pociťovala určitou slabost, než jsem navýšila porce masa, tak jak moje tělo potřebovalo, protože masa běžně jím málo.

Dnes ráno jsem se těšila na cukroví, nakonec z toho mám smíšené pocity, bylo to strašně, ale strašně sladké! :-)

Během těch 21 dnů jsem se nepotkala s cukrem v jakékoliv formě, takže co se divím.

Jak se cítím?

„Spokojeně!“

A co dál?

„Vracím se ke svým rohlíkům (bílé pečivo je v podstatě zakázané při jakékoliv plánované redukci váhy, ale mě asi dělá velmi dobře na můj občas zlobivý žlučník) s klasickým máslem, při větším fyzickém výkonu 1x za den banán, zelenina, brambory, těstoviny, rýže, kvalitní bílé jogurty, čerstvé mléko do vitakávy a doplním to občas ovocem a nějakou kvalitní šunkou, popřípadě kuřecím, krůtím či rybím masem.

A slibuji, že nebudu „prudit“ na návštěvách! ;-) No kromě alkoholu, ten fakt nepotřebuji.“

Na této dietě jsem znovu přijala možnost, že dieta se dá držet, ale pro psychiku člověka je velmi dobré si stanovit dobu trvání. Protože pak při velkém zásahu do běžných stravovacích návyků celé rodiny, někdy nemáme dost sil na „boj“ s dietou, sami se sebou a ostatními nejbližšími lidmi kolem nás.

A navíc slovní podpora typu:

„Dneska si dej s námi výjimečně.“

„Tak si dej, tohle ti tolik zase nemůže ublížit.“

nebo jiný druh „podpory“:

„No jo a už je po dietě.“

„Já to věděl(a), že to zase stejně nedáš!“

a ještě zákeřnější varianta:

„Tady jsem nám nachystal(a), co máš rád(a).“

Rozesmála jsem vás? Znáte to? Jak se u takových vět cítíte? Jak vám je?

Já sama zažila:

„To se nehodí. To je neslušné vrátit takhle rozvrtaný talíř.“ A když jsem si tvala na svém, tak následovalo: „Já tu strouhanku po tobě teda dojím.“

Já se cítila jako malé dítě, které dělá něco špatně a to mi je 47 let.

Ne, neděla jsem nic špatně, byla jsem zodpovědná sama k sobě. Ke svému životu a ke svému zdraví.

 

No a ještě o jedné věci se musím zmínit, někdo potřebuje shodit 2 – 5 kg a někdo podstatně více. Co teď?

2 – 5 kg (a možná ještě trochu více) se dá shodit v takovém to krátkodobém programu, ale i tady se musí sednout a zamyslet se nad běžným jídelníčkem a celkovým životním stylem, protože nějak jste k tomuto váhovému přírůstku došli, nic není ze dne na den. Návrat ke stejnému životnímu stylu bez prozkoumání rizik, obnáší nebezpečí dnes už všeobecně známého jo- jo efektu.

Dnes spoustu domácností jí pravidelně každý den „nějak“ upravené nějaké maso a s ním se nám do těla dostává spoustu neviděného, ale všude přítomného tuku. Nemluvě o tom na čem se toto maso připravuje, většinou na nějakém nekvalitní levném tuku se kterým si většina našich těl neví vůbec rady.

Dalším průšvihem jsou všude přítomné cukry, kdysi jsem milovala slazené minerální vody. Jen do okamžiku, kdy jsem zjistila, že 1,5 l slazené minerální vody obsahuje nejméně 6 kostek cukru.

A co dělat, když už to není jenom 2 – 5 kg?

Tady navrhuji po svých vlastních zkušenostech a zkušenostech s prací s klienty, stanovit dlouhodobý program třeba i na dva roky a pracovat krůček za krůčkem.

Já v této chvíli mám za sebou rok a tři čtvrtě práce a další dva a čtvrt roku mě čekají, najdete na http://eftreiki.cz/index.php/novinky/37-zhubla-jsem-prubeh-tabulka-primy-prenos-4-cast .

Odvahu zveřejnit svoji váhu jsem našla až teď v minulém měsíci, nebylo to jednoduché, ale nakonec jsem do toho musela a chtěla jít.

Pokud otevřete uvedený odkaz, zjistíte, že plánuji znovu v červnu svých 21 dní. Tentokrát s většími znalostmi, díky vlastní zkušenosti a v „lepším“ termínu, protože jsem došla k závěru, že naše těla mají rada svůj stereotyp a abychom je přinutili k nějakému výkonu, musíme jim dát na chvilku i jiný režim. Sportovci tohle se svými těly dělají běžně, ale do toho bych nikdy nešla, nejsem vrcholový sportovec. Jenom jsem se u nich inspirovala.

Celý tento projekt začal rozhodnutím změnit můj zdravotní stav (13.3. 2013), pak následovalo odťukání metodou EFT vlastních pravd a zkušeností, pravd (skryté programy v mozku) a zkušeností lidí, kterých si vážím a respektuji je (nevyžádané rady a hodnocení).

Pro příklad uvedu osobní pravdu mé jedné kamarádky: „Přece když budu jíst velké množství jídla, tak nemohu nikdy zhubnout.“

Může, ale její mozek jí ještě nedovolil tuto informaci přijmout.

Může, protože pokud zvolí určitý výběr potravin, nebude muset jídlo ani odvažovat a ani počítat kalorie.

Za větou: „Přece když budu jíst velké množství jídla, tak nemohu nikdy zhubnout.“ je skrytý strach a vlastní zkušenost, protože pokud přibírá při svých malých porcích, tak je přece jasné, že pokud porce zvětší, tak bude přibírat ještě víc! Logiku to má, existenci přímé úměry nás učili už ve škole.

„Přímá úměrnost je taková závislost jedné veličiny na druhé, kdy se při zvýšení hodnoty jedné veličiny zvýší i hodnota druhé veličiny.“ (Wikipedie)

Tady pomůže odťukáním toho strachu a této zkušenosti metoda EFT.

Na druhou stranu třemi malými porcemi denně se zpomaluje metabolismus, který se zpomaluje také díky menší fyzické aktivitě, přibývajícím věkem a menší potřebou doplňování tekutin do těla.

Nevážila jsem, nepočítala jsem a jedla denně celé kuře (po částech;-)), většinou bez kůže. K tomu zelenina a luštěniny. V životě jsem během 21 dnů nesnědla tolik kuřat a takové množství masa, ale dokud jsem to neudělala, necítila jsem se dobře. Měla jsem pocity slabosti ve svalech a hlad, takže jsem to přijala, že je to „asi“ potřeba a začalo mi být dobře.

Pracuji s lidmi a k mé práci je samozřejmostí úsměv a dobrá nálada, takže jakoukoliv dlouhodobou nespokojenost těla si při své zodpovědnosti ke klientům nemohu a nechci dovolit.

Proto jsem jsem na sobě pracovala na více frontách a namluvila sama pro sebe progresívní relaxaci s prvky hypnózy, která pracuje přímo s podvědomím a v době této relaxace je vědomí (logický rozum) vypnuto.

Shrnutí:

  • plánování,
  • stanovení termínu od kdy do kdy,
  • rozhodnutí,
  • metoda EFT, odťukání strachů, osobních pravd a zkušeností,
  • akce,
  • po dobu akce podpora metodou EFT, Reiki a Progresívní relaxací,
  • po dobu akce doplnit vitamíny – minerály (já jenom magnesium a čajová lžička Jódového koncentrátu),
  • TEKUTINY spočítat dle váhy a dodržovat stanovený pitný režim

Na závěr připomínám jednu "moji" velmi oblíbenou větu: "Tělo a duše, jedno jest." S láskou musíme pečovat, jak o tělo, tak o duši a naopak, pokud to neděláme, nejsme v rovnováze a nejsme v pohodě.

S láskou Renata